Skip to content

Fotowoltaika

Fotowoltaika

Fotowoltaika to technologia umożliwiająca przemianę światła słonecznego  bezpośrednio w energię elektryczną.

Nasze instalacje fotowoltaiczne  wykonujemy z wykorzystaniem paneli solarnych renomowanych światowych producentów. Panele te współpracują najczęściej z niemieckimi falownikami. Taka instalacja gwarantuje Państwu niezawodność pracy systemu przez długie lata, co potwierdza 12-letni okres gwarancji producenta paneli fotowoltaicznych. Instalacje fotowoltaiczne projektujemy w ten sposób aby po okresie 25 lat użytkowania sprawność paneli nie spadła poniżej 85% wartości początkowej. Oferowane przez nas panele mogą być montowane w różnych miejscach i w różnym położeniu. Panele są odporne na warunki atmosferyczne, w tym nawet na grad. Prąd stały wytwarzany przez ogniwa fotowoltaiczne jest przetwarzany w inwerterze sieciowym nazywanym też falownikiem w prąd przemienny, zgodny z parametrami sieci energetycznej. Istotnym zadaniem falownika jest także kontrola ilości i jakości produkowanej energii elektrycznej. Powstająca energia elektryczna w pierwszej kolejności wykorzystywana jest na potrzeby własne użytkowników, a nadmiar zostaje odsprzedany do sieci zewnętrznej.

Od jakości i trwałości zastosowanych komponentów zależy wydajność całej instalacji fotowoltaicznej. Wysokiej jakości moduły fotowoltaiczne to gwarancja długoletniej sprawności systemu i szybszego zwrotu z inwestycji.

Znaczna większość instalacji projektowana przez Lantar jest z wykorzystaniem monokrystalicznych modułów o mocy do 500Wp. Dzięki ich mocy i wielkości przewyższającej standardowe moduły, można użyć ich mniej i uzyskać oczekiwaną moc instalacji.

W instalacjach Lantar wykorzystywane są moduły monokrystaliczne w technologii half-cut cell, czyli moduły z ogniwami ciętymi na pół.

Wszystkie moduły objęte są 25 letnią gwarancją na efektywność produkcji. Oznacza to, że po tym okresie efektywność ich pracy nie będzie niższa niż 85% pierwotnej mocy. Są one bezobsługowe i niemalże niezniszczalne.

Bezpłatna wycena, bez żadnych zobowiązań!

Skontaktuj się z nami, a my przygotujemy dla Ciebie wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb!

i obniż swoje rachunki za prąd.

Instalujemy sprzęt firm:

Lantar - fachowy montaż ogniw i paneli fotowoltaicznych w dowolnym miejscu na Śląsku.

Nasze kompleksowe realizacje nowoczesnych instalacji fotowoltaicznych wykonaliśmy w wielu miejscowościach na Śląsku m.in w Tychach, Wodzisławiu Śląskim, Jastrzębiu Zdroju, Żorach, Raciborzu i Rybniku.
Fotowoltaika
Fotowoltaika
Fotowoltaika
Fotowoltaika